Baby shower koleżanki z pracy

  • przez
prezenty na baby shower

Ostatnimi czasy bardzo modne stało się organizowanie Baby shower. Jest to niewielka impreza, która pozwala w piękny sposób świętować nowe życie oraz ciążę. Pomaga ona na chwilę uwolnić się od stresu przyszłej mamie oraz umożliwia ciekawą zabawę w towarzystwie koleżanek. Skąd się wzięło baby shower? Jak je zorganizować oraz co sprezentować przyszłej mamie?

Baby shower- co to takiego i skąd się wzięło

Baby shower to przyjęcie organizowane przyszłej mamie z okazji przyjścia na świat dziecka przez jej krewne i przyjaciółki. Na spotkanie zapraszane są tylko panie, które obdarowują przyszłą mamę prezentami oraz dzielą się swoimi doświadczeniami z okresu macierzyństwa. To party nie jest nowością. Pomysł narodził się w Stanach Zjednoczonych, następnie popularny stał się w krajach anglosaskich, nie tak dawno tradycja ta dotarła do Polski, gdzie doczekała polskiej nazwy – „bocianowe”.

Podstawą dobrej zabawy jest ciekawy plan

Jeśli chcesz zorganizować koleżance z pracy baby shower, to możesz zrobić to jako przyjęcie niespodziankę. Jednak warto wcześniej ewentualnie powiadomić o swoich planach przyszłą mamę. Następnie musisz pomyśleć, gdzie zorganizować przyjęcie. Możesz wybrać restaurację, jednak najlepszym rozwiązaniem będzie spotkać się u Ciebie w mieszkaniu lub jednej z uczestniczek. Gdy już określisz miejsce, sporządź listę gości, którą warto przedyskutować z przyszłą mamą, by nie pojawiły się osoby, które mogą popsuć miłą atmosferę. Później zaplanuj zdrowe i pyszne menu, w którym znajdą się lekkostrawne przekąski, świeże soki oraz pyszne słodkości. Zastanów się także nad grami oraz zabawami, które umilą Wam czas. Świetnym pomysłem jest konkurs, w którym uczestniczki będą rozpoznawać składniki przetworów bądź kaszek dla dzieci. Na koniec pozostało z wszystkimi ustalić termin spotkania.

Prezenty na baby shower, które warto zakupić

śpiworek do spania

Nazwa Baby Shower oznacza dreszcz prezentów dla dziecka oraz przyszłej mamy. Jeśli pragniesz zrobić przyjemność swojej koleżance warto, byś zastanowiła się nad czymś co będzie praktyczne i przydatne. Na początek warto pomyśleć o przyszłej mamie. Wówczas możesz kupić jakiś kosmetyk, ciekawą książkę lub ulubione kwiaty. Dla maluszka warto wybrać milutki kocyk dziecięcy, ciekawą zabawkę sensoryczną czy śpiworek do spania. Karuzela do łóżeczka to także świetny pomysł na prezent dla niemowlaka. Bardzo dobrym pomysłem jest złożenie się i kupienie jednego większego prezentu, np. elektronicznej niani, leżaczka, bujaczka czy kompletnej wyprawki dla przyszłej mamy.