Maty pod krzesła – dlaczego warto?

  • przez

Wyposażenie biura to nie tylko krzesło, biurko i komputer. Na rynku możemy znaleźć wiele gadżetów i akcesoriów, które mogą sprawić, że nasza praca będzie przyjemniejsza, prostsza i bardziej ergonomiczna. Jednym z nich są maty pod krzesła zabezpieczające podłogę przed rysowaniem. Dlaczego warto zdecydować się na taki zakup?

Produkty biurowe

Ergonomia miejsca pracy – dlaczego jest tak ważna?

Celem ergonomii jest zapewnianie bezpieczeństwa w miejscu zatrudnienia. Chodzi nie tylko o zapobieganie groźnym wypadkom podczas realizowania obowiązków zawodowych, ale również przeciwdziałanie długotrwałym konsekwencjom zdrowotnym, takim jak pogorszenie wzroku czy wady postawy. Aby ich uniknąć, należy wyposażyć biuro w wygodne, odpowiednio wyprofilowane krzesło, obszerne biurko z blatem znajdującym się na właściwym poziomie oraz dobre, niemęczące oczu oświetlenie.

Akcesoria biurowe – praktyczne czy zbędne?

Aby praca była jeszcze bardziej komfortowa, warto zainwestować również w kilka dodatkowych gadżetów. Jednym z nich jest podnóżek, który zapewnia dobre podparcie dla stóp. Aby odciążyć nadgarstki i uchronić się przed ich schorzeniami, możemy kupić specjalne podkładki pod myszkę oraz pod klawiaturę. Z kolei nasze oczu i postawę ciała odciąży umieszczenie monitora na poziomie wzroku. W tym przypadku mamy dwie możliwości: albo wybierzemy monitor z możliwością regulacji wysokości, albo dobierzemy do niego specjalną podstawkę.

Do czego służy podkładka pod krzesło?

Niezwykle ważnym warunkiem zachowania ergonomii miejsca pracy jest wybór odpowiedniego krzesła. Powinno być dobrze wyprofilowane, posiadać możliwość regulacji wysokości oraz kąta oparcia. Większość tego typu foteli to krzesła obrotowe, które są niezwykle wygodne, jednak posiadają jedną, znaczną wadę: ich kółka często rysują podłogę, zostawiając na niej nieestetyczne ślady. Aby ich uniknąć, możemy zaopatrzyć się w specjalne maty pod krzesło, które chronią podłoże przed zniszczeniami. Do wyboru mamy modele z wypustkami (przeznaczone do wykładzin oraz dywanów o dłuższym włosiu) oraz bez wypustek (do podłóg twardych, czyli ceramicznych, laminowanych i drewnianych).

Maty pod krzesła